Erasmus+

blog B.D.U.N.

Dziennik projektu "Bądźmy dwujęzyczni! Uczmy nowocześnie!" realizowanego w Gimnazjum nr 81 / Szkole Podstawowej 363 im. prof. Witolda Doroszewskiego w ramach Akcji 1 Edukacja Szkolna programu Erasmus+ Unii Europejskiej

poniedziałek, 18 czerwca 2018

Dzień Twórczej Ekspresji
W środę 13 czerwca 2018r. w naszej szkole miało miejsce podsumowanie rocznej pracy klas – 2a i 7a - biorących udział w innowacji pedagogicznej w zakresie treningu twórczości„Jestem kreatywny. Nie boję się myśleć odważnie!” .
Przez cały rok uczniowie rozwiązywali różnego rodzaju problemy mające na celu poprawę umiejętności dotyczących sprawności intelektualnych a w tym: szybkości myślenia, płynności, giętkości i oryginalności, rozwijanie wyobraźni i lepsze poznanie siebie, swoich możliwości oraz poprawa umiejętności z zakresu funkcjonowania społecznego i współdziałania w grupie.Przed klasą 7a został postawiony problem długoterminowy „Między nami zwierzętami”. Klasa 7b zmagała się z problemem „I kto tu rządzi?” 
Drużyny z poszczególnych klas tworzyły rozwiązanie, które podczas Dnia Twórczej Ekspresji zaprezentowały na scenie sędziom oraz publiczności w ciągu 8 minut.
W roli sędziów wystąpiły doświadczone trenerki Odysei Umysłu – Magdalena Watts oraz Katarzyna Kołodziejczuk. 
Prezentacje uczniów były twórcze, pełne pasji, zaangażowania, poczucia humoru. Dostarczyły publiczności mnóstwo radości.

 
 
Kolejnym wyzwaniem stojącym przed uczniami było rozwiązanie problemu spontanicznego - niepowtarzalnego zadania-niespodzianki, którego treści nie znali do ostatniej chwili, a rozwiązanie tworzą w zaledwie kilka minut. Uczestnicy, nie mogli się porozumiewać i  musieli ułożyć początek wypowiedzi do wyrzuconego kostką jej zakończenia.

Naszym uczniom poszło świetnie. A może Wy spróbujecie?


opr. Katarzyna Kołodziejczuk


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz