Erasmus+

blog B.D.U.N.

Dziennik projektu "Bądźmy dwujęzyczni! Uczmy nowocześnie!" realizowanego w Gimnazjum nr 81 / Szkole Podstawowej 363 im. prof. Witolda Doroszewskiego w ramach Akcji 1 Edukacja Szkolna programu Erasmus+ Unii Europejskiej

Mobilność 9: Kurs Social Media in The Class, Barcelona

relacja: p. Magdalena Watts, nauczycielka jęz. ang. i edukacji europejskiej, koordynatorka BDUN, wychowawczyni klasy 2a

We wrześniu 2017 roku uczestniczyłam w kursie realizowanym w ramach projektu BDUN finansowanego ze środków Erasmus+. Kurs SOCIAL MEDIA IN THE CLASS odbył się w stolicy Katalonii, Barcelonie.
Kurs kładł nacisk na wykorzystanie różnych mediów społecznościowych (np. facebook, instagram etc.) do uatrakcyjnienia lekcji. Social Media nie były jednym narzędziem zaprezentowanym w czasie zajęć. Centrum szkoleniowe EUROPASS ACADEMY oraz świetna Marta Mandolini w roli naszego przewodnika po świecie multimediów, sprawili, że po powrocie do Polski wcieliłam nowe pomysły w swoje lekcje.
Oprócz facebooka, instagrama pracowaliśmy na platformie EDMODO (www.edmodo.com), poznaliśmy tajniki KAHOOTA (www.kahoot.com) oraz WORDART (www.wordart.com), WORDPRESS (www.wordpress.com), czy PINTEREST  (www.pinterest.com). Pinterest wydał się bardzo ciekawy ze względu na ogromną inspiracje, którą można czerpać z materiałów tam już zamieszczonych przez innych użytkowników.
Jednak najważniejszym narzędziem był KAHOOT. Jestem przekonana, że moi uczniowie będą równie zaintrygowani.
Zdobyte umiejętności podczas 5-dniowego pobytu na kursie w Barcelonie wykorzystuję niemal każdego dnia swojej pracy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz