Erasmus+

blog B.D.U.N.

Dziennik projektu "Bądźmy dwujęzyczni! Uczmy nowocześnie!" realizowanego w Gimnazjum nr 81 / Szkole Podstawowej 363 im. prof. Witolda Doroszewskiego w ramach Akcji 1 Edukacja Szkolna programu Erasmus+ Unii Europejskiej

Mobilność 17: Digital and Social Media Competencies @ School, Rzym, kwiecień 2018

Relacja: Katarzyna Kołodziejczuk
W dniach 22 -28 kwietnia 2018 ramach mobilności Erasmus + brałam udział w kursie doskonalącym pod tytułem DIGITAL and SOCIAL MEDIA COMPETENCIES @ SCHOOL . Kurs odbywał się w Rzymie.
Celem kursu było zapoznanie nauczycieli z różnych krajów ze sposobami włączania mediów społecznościowych, takich jak: Facebook, Twitter, Instagram, do pracy dydaktycznej.
W czasie kursu poznałam ciekawe programy i strony internetowe, które mogą uatrakcyjnić prowadzone zajęcia. Poniżej krótki opis tych programów, które spodobały mi się najbardziej. Strona https://www.canva.com/ przeznaczona jest do tworzenia różnego typu prezentacji, kolaży, kartek itp.
Kolejny ciekawy pomysł do wykorzystania na zajęciach jest program do tworzenia chmury z wyrazów - http://www.tagxedo.com/ ta strona jest świetnym sposobem na podsumowanie zajęć.Możliwości strony https://edpuzzle.com/ w edukacji są ogromne. Jest to wygodne narzędzie do personalizacji filmów. Wybieramy film – własny lub z szerokiej bazy dostępnych filmów a następnie możemy dostosować go do swoich potrzeb wycinając odpowiedni fragment, dodając do niego własną ścieżkę dźwiękową, notatki lub pytania w formie quizu.

Wyjazd do Rzymu był dużym przeżyciem i okazją do poznania nauczycieli z innych krajów europejskich. Mogłam również zobaczyć jak wygląda włoska szkoła, jakie ma sukcesy i z jakimi problemami nauczyciele się borykają i jak je rozwiązują.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz