Erasmus+

blog B.D.U.N.

Dziennik projektu "Bądźmy dwujęzyczni! Uczmy nowocześnie!" realizowanego w Gimnazjum nr 81 / Szkole Podstawowej 363 im. prof. Witolda Doroszewskiego w ramach Akcji 1 Edukacja Szkolna programu Erasmus+ Unii Europejskiej

Mobilność 16: kurs językowy w Cork.

Relacja: Anna Mróz, nauczycielka WF, wychowawczyni klasy 4.

Na początku strasznie się stresowałam samotnym wyjazdem do Irlandii. Męczyły mnie myśli, czy będę coś rozumiała i czy inni mnie zrozumieją, czy nie zgubie się na lotnisku w Dublinie i czy znajdę szkołę, gdzie odbywał się mój kurs. Jednak moje obawy były bezpodstawne, gdyż Irlandia jest cudownym krajem, w którym mieszkają przemili i pomocni ludzie.
Mój kurs General English organizowanym był przez Cork English College, który znajdował się blisko centrum Cork. Na kursie dołączyłam do grupy obcokrajowców, którzy już od dłuższego czasu uczestniczyli w tym kursie. Każdy z nas pochodził z innego kraju i mówił w języku angielskim z innym akcentem, co było czasami bardzo zabawne. Po zakończonych zajęciach każdego dnia chodziłam na długie spacery i zwiedzałam miasto. Nie obyło się także bez wizyty w irlandzkim pubie ;) Obowiązkowym punktem moje wyjazdu było także odwiedzenie English Market, gdzie można było obejrzeć niesamowite stanowiska, wypełnione mięsem, rybami i owocami morza. Cork to urocze miasto pełne romantycznych mostów i ludzi różnych narodowości. Wyjazd uważam za bardzo udany i na pewno kiedyś odwiedzę  jeszcze Cork :D1 komentarz:

  1. na pewno warto znać języki, aby móc zwiedzać świat. Dlatego podjąłem naukę od https://lincoln.edu.pl/warszawa/blog/jezyk-angielski-czasy-terazniejsze i za rok planuję gdzieś wyjechać.

    OdpowiedzUsuń